O násModel ošetřeni pacientky v Centru onkologické prevence pro ženy, s.r.o.

Centrum onkologické prevence pro ženy s.r.o.  je jediné zařízení v Praze, které poskytne pacientce se suspektním cytologickým nálezem kompletní péči.

V našem zdravotnickém zařízení je též možné zaregistrovat se k běžným preventivním prohlídkám. Kapacita pracoviště umožňuje do péče vzít další ženy, které určitě budou s naší prací spokojeny pro komplexnost  pracoviště. Takzvaně pod jednou střechou je gynekologie s cytologickou laboratoří a mammologie. Na našem pracovišti pracují největší lékařské kapacity z Prahy.

Pracoviště bylo založeno v roce 1992, jako jedno z prvních zařízení tohoto typu. Zakládajícím lékařem byl MUDr. Mgr. Jaromír Šašinka MIAC, který se touto problamatikou zabýval 30 let. Klíčové pro vznik těchto Center byl vliv prof. MUDr. Jiřího Kaňky, který se zasloužil o vybudování pracovišť v  celém Československu.

Naše cytologická laboratoř splnila požadavky MZ ČR a je doporučenou laboratoří pro screening karcinomu děložního hrdla. Laboratoř nese certifikát Audit II (NASKL).

Zařízení je vybaveno moderní technikou jak v části, gynekologické , operační tak i laboratorní. Skládá se ze tří částí :

Ambulance

  • Doc. MUDr. Pavel Freitag, CSc.
  • MUDr. Natalia Jančárková, PhD.
  • MUDr. Stanislav Malík

Operační sálek

  • Zde se provádí výkony v lokální a celkové anestézii.

Nejčastějším výkonem při léčbě předrakovinných změn hrdla děložního  je provedení malého operačního výkonu – konizace , kterým odstraňujeme tkáň děložního čípku zasaženou lidským papilomavirem.Povrchovou lézi šetrně odstraňujeme el. kličkou v celkové anestézii (LEEP).Čípek je zákrokem postižem minimálně. Výkon provádíme v jednodenní chirurgii, v celkové anestézii.Zákrok trvá cca 5-10 min a propuštění pacientky pak cca 2 hod po zákroku.


Další výkony které v rámci našeho zařízení provádíme jsou :

Ablace polypu, probatorní kyretáže, zavedení a extrakce nitroděložních tělísek v narkóze, UPT (umělé přerušení těhotenství),exstirpace (odstranění) drobných lézí na genitáliích.

V rámci mammologie provádíme exstirpace z prsu, exstirpace drobných kožních lézí,bradaviček a další malé chirurgické výkony v lokalní anestézii.
 

Cytologická laboratoř


Patologové
  • MUDr. Hana Urbancová
  • MUDr. Blanka Marečková
  • MUDr. Jana Malušková
Centrum onkologické prevence pro ženy, s.r.o.


Hrusická 2538
Praha 4
14100

Objednávání
a informace o výsledcích :

+420 272 770 587
13.07.2024


AKTUALITY

27/06/2023 - Aktuální informace o provozu

V týdnu 3. - 9.7.2023 je naše pracoviště uzavřeno.

Provoz začíná opět v pondělí 10.7. 2023.


01/06/2019 - Odstarnění menších kožních defektů

Náš zkušený chirurg Vám poradí s menšími kožními defekty, znaménky, bradavicemi... .

Jejich případné odstranění provedeme přímo na našem pracovišti.


Informace v ordinaci


tel. 272 770 587


01/06/2018 - Certifikace cytologické laboratoře

Naše cytologická laboratoř nově získala certifikát Audit II (NASKL).